Kopané studny

Kopané studny se v dnešní době budují méně často. Důvodů je několik, především však pokles hladiny spodních vod. Evidujeme řadu dotazů od našich zákazníků, zda-li by nebylo možné prohloubení jejich kopané studny právě z důvodu poklesu hladiny vody. Prohlubování kopaných studní není vždy přínosem a ne vždy je realizovatelné. Je nutné přistupovat ke každé studni zvlášť a zhodnotit všechny faktory včetně bezpečnosti. Je možné provést i prohloubení kopané studny vrtem, ovšem opět za určitých podmínek a opatření. V případě zájmu o tyto práce nás kontaktujte pro konzultaci a zhodnocení situace.

Existují však místa, která je zhotovení nové kopané studny velmi vhodným řešením pro získaní nezávislého zdroje vody.

Studniční skruže pro kopané studny používáme v rozměrech 100/50/6 cm (vnitřní průměr/výška/síla stěny) o hmotnosti 235 kg.

Cenu za běžný metr hloubky kopané studny Vám nabídneme podle místních podmínek.

Ve skalnatém podloží, které mnohdy začíná již v 50 cm pod povrchem, se kopané studny obvykle nebudují. Zde je nejvhodnější vrtaná studna. Kopané studny s hloubkou vyšší než 3 m realizujeme dle platných předpisů jako činnost prováděnou hornickým způsobem. Jsme držiteli příslušného oprávnění od Báňského úřadu.

Kopané studny se také velmi často zanáší a kontaminují. Provádíme i čistění a opravy kopaných studní.

 

Ukázka hloubení kopané studny: